32. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi

32. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi

Değerli Katılımcılar,

Ülkemiz tarımını sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda daha verimli ve modern konuma taşımak, tarımın her alanındaki tarımsal mekanizasyonda kullanılacak yenilikçi tarım teknolojilerini geliştirmek, uygulamaya ve sanayiye aktarmak, tarımda enerji üretimi ve kullanımına yönelik yapılan çalışmaları değerlendirmek için 1976 yılından bu yana her yıl düzenlenerek gelenekleşen Tarımsal Mekanizasyon Kongreleri, günümüze kadar 13 uluslararası ve 31 ulusal olmak üzere ülkemizin değişik üniversitelerinde toplam 44 kez gerçekleştirilmiştir.

Tarımsal Mekanizasyon Kongreleri amaçları doğrultusunda Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji alanında çalışan ya da ilgili olan araştırmacı, eğitimci, yönetici, imalatçı, pazarlamacı ve uygulayıcıların bir araya getirilmesi, yeni görüşlerin tartışılması ve yayılması konusunda bir ortam hazırlanmasını amaçlayan Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresinin 32.’sine ulaşmanın ve böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Seçkin konuşmacı ve saygın bilim insanlarının katılımıyla “32. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi” 4-6 Eylül 2019 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü tarafından Çanakkale’de düzenlenecektir.

Ülke tarımına olumlu katkı sağlamayı dileyen, tüm bilim insanlarını, öğrencileri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerini kongremize davet etmekten ve misafirlerimizi Çanakkale’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız. Bu bağlamda yapılan çalışmalarınızı kongremizde sunmanız ve sergilemeniz adına sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu

http://www.tarmek2019.org/

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)