Dekanın Mesajı

          

  

             Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Çanakkale tarımında üstlendiği sorumluluğun bilinciyle yüksek nitelikli Ziraat Mühendisleri yetiştiren ülkemizin önde gelen Ziraat Fakültelerinden biridir.

              Eğitim-Öğretim faaliyetlerine 1995 yılında başlayan Fakültemiz, farklı dokuz bölüm ile Türkiye’de en çok tercih edilen Ziraat Fakülteleri arasında yer almaktadır.

             Fakültemiz, Ülkemiz ve Dünyanın önde gelen üniversitelerinde yetişmiş, alanlarında uzman, değişime ve gelişime açık, özverili çalışmayı benimsemiş, vizyon sahibi, her biri kendi alanlarında önemli araştırmalara imza atan öğretim elemanı kadrosuyla birçok üstün özelliği bir araya getirmeyi başarabilmiş bir Fakültedir.

              Öğrenci odaklı bir anlayışı benimsemiş olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi, öğrencilerinin mükemmel seviyeye erişebilmesi için kaliteli bir lisans ve lisanüstü eğitim öğretim sunma gayretinin yanı sıra, iş yaşamına atıldıklarında bilgi ve deneyim açısından üstün nitelikli ve tercih edilen Ziraat Mühendisleri olmalarını sağlamayı düstur edinmiş bir fakültedir.

             Bu amaçla, bütün Akademik ve İdari kadrosuyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte olan Fakültemiz, konusunda uzman, sorumluluk sahibi, girişimci, manevi değerlere saygılı aydın bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

 

Ziraat Fakültesi Dekanı  

 Prof. Dr. Murat YILDIRIM

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)