ZİRAAT FAKÜLTESİ 25. DÖNEM MEZUNLARINI UĞURLADI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi 25. Dönem Mezuniyet Töreni 06.07.2023 tarihinde Troia Kültür Merkezinde ve bahçesinde gerçekleştirilen törenle sona erdi.

Törene Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, Ziraat Mühendisleri Odası ve Ziraat Odalarının Başkanları, Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Lapseki MYO Müdürü Doç. Dr. Engin Gür, Ziraat Fakültesi akademik ve idari personeli ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, sırasıyla Ziraat Fakültesi 2022-2023 Dönem Birincisi Furkan ASAK, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Rektör Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu ve Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler. Tören Ziraat Fakültesini ilk üç derecede bitiren Dönem 3.sü Bahçe Bitkileri Bölümü Mezunu Sultan Hilal AKŞİN ve 2022-2023 yılı 25. Dönem 1.si Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Mezunu Furkan ASAK’a diploma ve hediyelerinin takdiminin ardından, 2022-2023 Dönem Birincisi Furkan ASAK’ın Fakülte mezuniyet kütüğüne plaket çakması, bölüm öğrencilerine başarı belgelerinin takdim edilmesi, kep atma ve yapılan ikramlardan sonra sona erdi.