Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nde 'Oryantasyon Programı' Gerçekleştirildi

Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nde 'Oryantasyon Programı' Gerçekleştirildi

      Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde, 09.10.2018 tarihinde Fakültemiz Seminer Salonu’nda yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz ile bölüm öğretim üyelerinin tanışmalarına yönelik bir 'Oryantasyon Programı' gerçekleştirildi. Programa Tarım Ekonomisi Bölümü öğretim üyeleri ile 1. ve 4. sınıf öğrencileri katılım sağladı. Programın ilk bölümünde, bölüm öğretim üyelerinin tanıtımı yapılarak, 2000-2018 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Sayın Prof. Dr. Hüseyin Taner Kumuk hocamıza bölüm başkanı Prof. Dr. Sibel Tan tarafından bugüne kadar yapmış olduğu hizmet ve emeklerden dolayı teşekkür plaketi takdimi yapıldı. 

      Programın ikinci bölümünde, ÇOMÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi'nde görevli Psikolog Serdar Topal tarafından, Fakültemize yeni başlayan Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencilerine Çanakkale’ye ve Üniversitemize uyum sürecinde karşılaşabilecekleri sorunların çözümüne yönelik önemli tavsiyelerde bulunuldu. 

     Programın son kısmında ise ilimiz Avustralya Konsolosluğu’nda görevli Sayın Barış Kaya tarafından; “Çanakkale–Genel Bakış ve Kentin Önemli Öğeleri”, “Çanakkale–Antik Kentler ve Mitler” ile “Çanakkale Savaşları ve Mustafa Kemal Atatürk“ olmak üzere, 3 bölüm halinde Çanakkale’yi tarihsel perspektifte anlatan sunumlar gerçekleştirildi. 'Oryantasyon Programı', karşılıklı soru ve cevapların ardından sona erdi.